• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Viret CMC liderem rozgrywek

Strona główna » Aktualności » Viret CMC liderem rozgrywek

wielkość tekstu: A | A | A

Do 42. minuty wydawało się, że zawiercianie wysoko wygrają. Lekkie rozprężenie nie zakończyło się jednak tragedią, czyli stratą punktów. Viret CMC zasłużenie wygrał i został samodzielnym liderem rozgrywek.

Mecz rozpoczęła bomba Mateusza Bugaja w okienko bramki MOSiR-u, a skutecznym rzutem ze skrzydła podwyższył Artur Makaruk i gospodarze prowadzili już 2:0. Gdy spotkanie nieco się wyrównało, dwie kolejne petardy Bugaja dały zawiercianom trzy bramki przewagi.

Po tym, jak Igor Zagała przechwycił podanie do koła i uruchomił kontrę, Łukasz Szymański dał Viretowi CMC prowadzenie 8:5. Po chwili udaną akcję w defensywie skopiował Artur Makaruk, ale MOSiR wciąż był w grze, głównie dzięki skutecznym rzutom Adriana Najucha.

Efektownie trafienie Zagały z koła, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, sprawiło, że Viret CMC prowadził 11:5 i spokojnie kontrolował grę do końca pierwszej połowy. Tak naprawdę to podopieczni Krzysztofa Adamuszka dominowali jednak na boisku do 42. minuty.

Nagle stanęli, co wykorzystali przyjezdni. Praktycznie nie do zatrzymania był skrzydłowy MOSiR-u Sławomir Karwowski, który nie tylko regularnie trafiał ze swojej pozycji, ale także skutecznie egzekwował rzuty karne. Na dwie minuty przed końcem rywale zbliżyli się na dystans dwóch trafień.

Na szczęście zawiercianie nie wypuścili z rąk bardzo solidnej zaliczki, która w drugiej połowie wynosiła nawet 8 bramek.

Przez cały mecz kapitalnie bronił Marcin Pietruszka, ale w samej końcówce ważne piłki odbił także Michał Mentel. Do tego doszły arcyważne trafienia, których autorem był Kamil Cieniek. Piłkarzem meczu był jednak Szymański, który popisywał się fantastycznymi rzutami w bardzo trudnych sytuacjach.

Gospodarze wygrali i przed przymusową dwutygodniową przerwą w rozgrywkach (w związku z vacatami w terminarzu), rozsiedli się w fotelu lidera II ligi.

Viret CMC Zawiercie - MOSiR Bochnia 29:25 (13:8)

Viret CMC: Pietruszka, Mentel - Szymański 8, Cieniek 7, Bugaj 4, Szlinger 4, I. Zagała 3, Makaruk 3, Pawlik, Salamon, Maj, Kurełek, Biernacki. Trener: Krzysztof Adamuszek.

MOSiR: Węgrzyn, Serwatka - Karwowski 8, Najuch 7, Bujak 4, Urbanowicz 2, Rogóż 2, Zubik 1, Pach 1, Imiołek, Jewiarz, M. Janas, A. Janus. Trener: Marcin Bożek.

Kary: 18:6 min.

Sędziowali: Maciej Rogala i Mateusz Świątek (Tomaszów Mazowiecki).

czytano: 2150 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2016-10-22 21:44:42