• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Politechnika - Viret CMC 18-33 (10-17)

Strona główna » Aktualności » Politechnika - Viret CMC 18-33 (10-17)

wielkość tekstu: A | A | A

KS Viret CMC zaliczył kolejną wygraną w bieżącym sezonie. Tym razem pewnie, wysoko pokonał na wyjeździe Politechnikę Świętokrzyską 33-18.

Wszystko zaczyna się od obrony – to porzekadło bardzo dobrze wpisuje się w przebieg meczu z Politechniką Świętokrzyską. Wynik spotkania otworzył Łukasz Szymański, który był zresztą autorem trzech pierwszych trafień dla gości. Skuteczna gra w obronie pozwoliła punktować rywali po kontrach. Złudzenia na korzystny wynik gospodarze mogli mieć co prawda w 12 minucie, gdy przegrywali tylko jedną bramką (3-4). Jednak szybko zostały one rozwiane.  W ofensywie szalał Sebastian Danysz (pięć bramek w pierwszej połowie), zaś jego partnerzy nie pozwolili dojść do głosu kielczanom w ataku. Do przerwy „zielono-żółto-czarni” prowadzili 17-10.

Od mocnego uderzenia Viret CMC rozpoczął również drugą część gry, rzucając cztery bramki pod rząd. Akademikom wyraźnie odebrało to ochotę do gry. Przyjezdni byli w swojej grze konsekwentni i systematycznie powiększali przewagę. Z rozegrania trafiali Mateusz Bugaj oraz Łukasz Szymański, zaś ze skrzydeł wtórowali im Dawid Mięsopust i Artur Makaruk. W 46 minucie Viret CMC miał już dwa razy więcej bramek na swoim koncie od rywali (13-26). Kielczanie popełniali mnóstwo błędów i nie mieli pomysłu na defensywę (wówczas) wicelidera. Podopieczni Krzysztofa Adamuszka zagrali natomiast jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze, spotkań w tym sezonie od początku do końca w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku.

Politechnika Świętokrzyska - KS Viret CMC Zawiercie 18-33 (10-17)
KS Viret CMC: Pietruszka, Mentel - Mięsopust 7, I. Zagała 3, Salamon, Szymański 7, Bugaj 3, Maj, Kurełek, Szlinger 2, Kurzawa, Makaruk 5, S. Danysz 5, A. Danysz 1

czytano: 1057 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2016-11-27 15:40:27