• Pierwszą bramkę w historii Viretu rzucił Mariusz Szczygieł.dalej
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR I.dalej
  • Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Niespodzianka w Zawierciu. Viret CMC - Padwa Zamość 25:25

Strona główna » Aktualności » Niespodzianka w Zawierciu. Viret CMC - Padwa Zamość 25:25

wielkość tekstu: A | A | A

W ostatnim w tym roku ligowym meczu zawiercianie tylko zremisowali z ósmą w tabeli Padwą Zamość, a przyjezdni mogli nawet wygrać to spotkanie. Bohaterami w szeregach naszych rywali byli bramkarz Kamil Buchcic oraz rozgrywający Szymon Fugiel.

Viret CMC Zawiercie - Padwa Zamość 25:25 (13:15)

Viret CMC Zawiercie: Pietruszka - Kurełek 6, Szlinger 5, Cieniek 4, Makaruk 4, Szymański 2, Bugaj 2, Mięsopust 1, Salamon 1, S. Danysz, A. Danysz. Trener: Krzysztof Adamuszek.

Padwa Zamość: Buchcic - Fugiel 8, Maroszek 6, Adamczuk 4, Gałaszkiewicz 2, Pieczykolan 2, Samoszczuk 2, Styk 1, Sałach, Flis, Bąk, Działa. Trener: Tomasz Czerwonka.

Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel (Kielce).

Kary: 12:4 min.

Zarząd klubu Viret CMC Zawiercie życzy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Poniżej znajdą Państwo zapis naszej relacji na żywo:

Ze względu na kłopoty techniczne w hali przy I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu dziś niestety nie usłyszymy zarówno muzyki, jak i spikera... Nie odbędzie się także planowany konkurs dla kibiców. Są jednak także pozytywne informacje: przeprowadzimy dla Państwa relację na żywo.

Druga połowa:

Wracamy na boisko po przerwie. Buchcic obronił rzut Makaruka, ale poprawił Szlinger - 14:15

Działa rzucał ze skrzydła, ale obronił Pietruszka

Wyrównuje Szlinger - skuteczny egzekutor rzutu karnego - 15:15

Fugiel z biodra, ale broni Pietruszka!

Fugiel z dystansu, w odpowiedzi Mięsopust, ale broni Buchcic - 15:16

Dwie minuty kary dla S. Danysza, a karnego wykorzystuje Maroszek - 15:17

Dwie minuty kary dla Gałaszkiewicza. Obrotowy Padwy nie protestuje - uderzył Szlingera w twarz

Trafia Kurełek - 16:17

Maroszek z karnego - 16:18

Szlinger i już 17:18

2 minuty kary dla Szymańskiego...

Ponownie Fugiel - 17:19

Cieniek indywidualnie - 18:19

40. minuta: Cieniek stracił piłkę na rzecz Samoszczuka, rzut wolny dla Padwy

Efektowny lob Adamczuka - 18:20, a Viret traci piłkę w kolejnej akcji

Buchcic broni rzut Szlingera

"Gramy, gramy" - krzyczy trener Adamuszek, a bramkę dla Viretu zdobywa Kurełek - 19:20

Niecałe 17 minut do końca spotkania, robi się nerwowo

Trafia S. Danysz, ale było przejście, nie trafia też Gałaszkiewicz

karny po faulu na S. Danyszu, Szlinger trafia w poprzeczkę

Buchcic broni rzut Szlingera - wciąż 19:20, 14 minut do końca

19:21 i czas dla trenera Adamuszka

Cieniek w poprzeczkę, a po chwili poprawia i piłkę łapie (!) Buchcic

50. minuta: Makaruk trafia ze skrzydła - 20:21

Pieczykolan ze skrzydła - 20:22

Pudło Szymańskiego...

Rzucał Fugiel, ale obronił Pietruszka

Bugaj! - 21:22

Styk w słupek, a Buchcic broni rzut Kurełka. Nasz zawodnik bardzo mocno ucierpiał, potrzebna jest pomoc medyczna

Kurełek schodzi z boiska żegnany brawami, czas dla trenera Padwy

Trafia Adamczuk i dodatkowo dwie minuty kary dla Salamona - 21:23

Makaruk na 22:23

Niecałe 5 minut do końca spotkania, przy piłce Viret CMC

Kapitalny rzut Bugaja! W samo okienko! Remis - po 23

Makaruk przejmuje piłkę i trafia z kontry! Viret prowadzi 24:23, a o czas prosi trener Padwy

Do końca meczu pozostały 3 minuty i 22 sekundy

2 minuty dla S. Danysza i karny. Gradacja kar zawodnika Viretu i czerwona kartka

Z karnego trafia Maroszek - 24:24

Wrzutka do Szlingera i bramka, ale nieuznana... Czas dla trenera Adamuszka, do końca niecałe 2 minuty

Rzucał Cieniek, broni Buchcic

Trafia Fugiel, odpowiada z koła Salamon - 25:25 i minuta do końca!

Rzucali jeszcze Samoszczuk i Bugaj, ale wynik już się nie zmienił. Koniec. Remis po 25. Cieszą się zawodnicy z Zamościa

Pierwsza połowa:

Zaczynamy, przy piłce zawodnicy z Zamościa. Rzucał Fugiel, broni Pietruszka. W odpowiedzi Bugaj, ale odbił Buchcic. Wciąż 0:0

Pietruszka broni rzut karny! Rzucał Fugiel. Szymański trafia na 1:0

Kontra Viretu, ale Bugaj niedokładnie...

Samoszczuk w samo okienko - 1:1. Szymański szybko odpowiada - 2:1

Fugiel na 2:2. Ofensywny faul Szymańskiego

Fugiel na koło do Gałaszkiewicza - 2:3

Kontra i znów Fugiel w roli głównej - 2:4, a Szymański obok bramki...

Lob Mięsopusta - 3:4

Działa nie trafia z kontry, Szymański rzuca w bramkarza.

Pieczykolan skutecznie po kontrze - 3:5

Samoszczuk w długi róg - 3:6

10. minuta - Makaruk ze skrzydła na 4:6

żółta kartka dla Bugaja, a przyjezdni nie podwyższają rezultatu

Buchcic broni rzut Bugaja

żółta kartka dla S. Danysza, trafia Adamczuk - 4:7 i czas dla trenera Viretu

piękne trafienie Kurełka, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki - 5:7

żółta kartka dla Salamona, a z biodra rzuca Fugiel - 5:8. Szybka odpowiedź Kurełka - 6:8

"Brawo Krzysztof" - słychać na trybunach. Kurełek trafia na 7:8

Fugiel - 7:9, Cieniek - faul w ofensywie

Gałaszkiewicz z koła - 7:10

Szlinger rzuca między nogami bramkarza - 8:10

Pietruszka broni rzut Maroszka, ale w następnej akcji rozgrywający się poprawia i jest 8:11

20. minuta: rzut karny dla Viretu, żółty kartonik dla Adamczuka i skuteczny rzut Szlingera - 9:11

Czas dla trenera Padwy. Na razie gra Viretu, łagodnie mówiąc, nie zachwyca...

Rzucał Styk, Pietruszka zbija na słupek. W kolejnej akcji trafia jednak Adamczuk - 9:12

żółta kartka dla Styka, Szymański nad bramką...

2 minuty kary dla S. Danysza za faul na Styku, po chwili Pietruszka broni rzut Fugiela, ale mamy rzut karny - trafia Maroszek i jest już 9:13

Kurełek indywidualnie - 10:13

Kontra Viretu, ale Buchcic broni rzut A. Danysza

Fugiel trafia na 10:14

25. minuta: Rzuca Kurełek, ale bramkarz broni

Maroszek rzuca obok słupka, Szlinger trafia w bramkarza, ale przyjezdni psują kontrę

W końcu trafia Cieniek - 11:14

2 minuty kary dla Salamona...

Faulowany Gałaszkiewicz, rzut karny wykorzystuje Maroszek - 11:15

Zatrzymany Kurełek, ale Viret odzyskuje piłkę, a Cieniek zdobywa piękną bramkę - 12:15

2 minuty kary dla Maroszka, a z karnego trafia Szlinger - 13:15 i koniec pierwszej połowy spotkania