• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Remis w hicie

Strona główna » Aktualności » Remis w hicie

wielkość tekstu: A | A | A

Ogromne emocje oraz zażarta walka o każdą piłkę towarzyszyły hitowemu spotkaniu II ligi mężczyzn. Viret CMC w przypadku wygranej zdecydowanie zbliżył by się do upragnionego awansu. Bochnia, po sensacyjnej porażce w niedzielę (z Glorią), musiała odnieść zwycięstwo by dotrzymać kroku liderowi.

Atmosferę tego pojedynku podgrzała z pewnością sytuacja z zimowego okienka transferowego, gdy na przejście do Viretu CMC zdecydowali się dwaj najskuteczniejsi zawodnicy MOSiR-u Bochnia – Adrian Najuch i Sławomir Karwowski. Jednak we wtorek na parkiecie obejrzeliśmy tylko pierwszego z nich (Karwowskiemu grę uniemożliwiła kontuzja).

Zawodnicy obu zespołów zdawali sobie sprawę z dużej stawki tego pojedynku. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Pierwsze trafienie dla „zielono-żółto-czarnych” było autorstwa – a jakże inaczej – Adriana Najucha. W 6 minucie Viret CMC doprowadził do remisu. O tym, jak wyrównane było to starcie, niech świadczy fakt, że od tej chwili do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż jedno trafienie! Kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się Kamil Buchcic, jednak piłka po jego interwencjach wracała do rąk gospodarzy, którzy kończyli nadarzające się okazje. W 24 minucie Viret CMC po dwóch kolejnych trafieniach Łukasza Szlingera objął po raz pierwszy prowadzenie (13-14). Do szatni schodził jednak z bramką „w plecy” (16-15).

Druga część gry zaczęła się bardzo dobrze dla wicelidera. Nie do zatrzymania był Mateusz Bujak i w 35 minucie prowadzenie MOSiR-u wzrosło do trzech trafień (19-16). Lider – podobnie, jak w pierwszej części gry - dość szybko zniwelował straty, lecz mimo nadarzających się okazji nie potrafił wyrównać i cały czas musiał gonić rywali. Sztuki tej udało się dokonać na kwadrans przed końcem (po 22). W 52 minucie Bochnia znów prowadziła dwoma trafieniami, by po 180 sekundach… przegrywać jedną (m.in. dwie skutecznie egzekwowane „siódemki” Dawida Mięsopusta). Zgromadzona publiczność zdawała sobie sprawę, że w tym meczu może wydarzyć się jeszcze wszystko. I rzeczywiście… 54 sekundy przed końcem to MOSiR prowadził i posiadał piłkę. Agresywna gra w obronie pozwoliła przechwycić piłkę Łukaszowi Szymańskiemu, który skończył kontrę i doprowadził do wyrównania. Jednak na ok. 10 sekund przed końcem to gospodarze mieli okazję postawić kropkę nad „i”. Tej sztuki dokonać się im nie udało.

- Mecz walki z obu stron. Zagrania taktyczne nie do końca wychodziły, więc trzeba było dostosować się do bardzo twardej i fizycznej gry. Byliśmy dobrze przygotowani taktycznie i fizycznie do tego spotkania. Każdy zostawił dużo zdrowia na parkiecie. Niestety popełniliśmy dużo błędów i nie udało nam się wypracować przewagi. Musimy zaakceptować ten remis. Przed nami dużo pracy w celu poprawy naszej gry oraz kolejne mecze, w których nie możemy pozwolić sobie na stratę punktów - powiedział po meczu zdobywca czterech trafień Adrian Najuch.

Jeszcze niedawno wynik remisowy z pewnością można byłoby „brać w ciemno”. Jednak patrząc z pespektywy zimowych wzmocnień Viretu CMC – a co za tym idzie osłabień rywala – rezultat końcowy z pewnością nie jest zadowalający, podobnie jak gra „zielono-żółto-czarnych”.

MOSIR Bochnia - KS Viret CMC Zawiercie 28-28 (16-15)
KS Viret CMC: Buchcic, Mentel, Pietruszka - Mięsopust 2, I.Zagała 2, Salamon 1, Cieniek 3, Szymański 6, Bugaj, Kurełek, Szlinger 5, Najuch 4, Makaruk 5, S. Danysz.
Kary: 10 minut