• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Pierwsze punkty w I Lidze!

Strona główna » Aktualności » Pierwsze punkty w I Lidze!

wielkość tekstu: A | A | A

Pierwszy mecz przed własną publicznością sezonu 2017/2018 miał dość niecodzienny przebieg. Ogromna wola walki pozwoliła szczypiornistom Viretu CMC sięgnąć po pierwsze w tym sezonie punkty.

W premierowym kwadransie wróciły koszmary z sezonu 2015/2016… Viret CMC raził błędami i nieskutecznością, zaś rywale „punktowali” nieporadnego przeciwnika (10’ 2-6). Na szczęście zawiercianie dość szybko potrafili podnieść się po ciosach legniczan i w 18 minucie wyrównali. Wtedy nastąpił kolejny przełom – czerwień dla jednego z liderów Łukasza Szymańskiego. Sytuacja ta sprawiła, że w poczynania zawiercian wkradła się ogromna nerwowość. Do przerwy Siódemka prowadziła 13-18.

Nie wiemy co w szatni powiedzieli sobie zawodnicy i sztab szkoleniowy, ale taką drużynę jak w drugich 30 minutach chcą oglądać fani szczypiorniaka w Zawierciu. Bardzo dobra, nieustępliwa gra w obronie (wspierana przez Rafała Ratuszniaka) oraz wyrachowanie w ataku sprawiły, że po 10 minutach na tablicy widniał remis. W 48 minucie wydawało się, że wszystko jest pod „względną” kontrolą, gdyż Viret prowadził trzema trafieniami. Jednak w ciągu kilkudziesięciu sekund zawiercianie zarobili aż… cztery dwuminutowe kary (Migała, Ratuszniak, Makaruk, a na dokładkę „czerwień” dla Strużyny). Goście wykorzystali sytuację i w 52 minucie doprowadzili do wyrównania (25-25). Arbitrzy wykluczyli dwóch zawodników przyjezdnych, co z kolej wykorzystali gospodarze. Po bramkach K. Kurełka, Ł. Szlingera oraz  S. Karwowskiego ponownie odskoczyli od rywali na trzy trafienia. Legniczanom udało się zniwelować różnicę i zbliżyć się na jedno trafienie na trzy minuty przed końcem. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy dorzucili dwie bramki i wygrali 31-28.

Najwięcej bramek dla „zielono-żółto-czarnych” rzucił Łukasz Szlinger - 7.

KS VIRET CMC ZAWIERCIE - Siódemka Miedź Legnica 31-28 (13-18)

Viret CMC: Buchcic, Ratuszniak - Zagała, Karwowski 6, Salamon, Szymański, Kurełek 2, Szlinger 7, Kurzawa 2, Strużyna 2, Migała 4, Makaruk 5, Najuch 1, Kubisztal 2

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski - Majewski 5, Przybylak, Antosik 3, Płaczek 4, Koprowski 1, Piróg 1, Ziemiński 2, Piwko 5, Drozdalski 1, Mosiołek 5, Gregulowski, Skiba 1

czytano: 779 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2017-09-16 20:42:44