Outsider wywozi 3 punkty z Zawiercia...

Strona główna » Aktualności » Outsider wywozi 3 punkty z Zawiercia...

wielkość tekstu: A | A | A

Do Zawiercia przyjechał ostatni w tabeli ASPR i wydawało się, że nawet pomimo problemów kadrowych zawiercianie będą w stanie powalczyć w tym spotkaniu o 3 punkty. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te oczekiwania.

Chociaż w niektórych fragmentach tego spotkania kibice oglądali chaos, a nie składne i przemyślane akcje obu drużyn, to nie da się ukryć, że ASPR wygrał zasłużenie. Zawiercianie muszą w końcu przełamać passę porażek, ale w tym meczu nie mieli zbyt wielu argumentów, by tego dokonać.

O problemach kadrowych Viretu CMC można napisać tyle, że zabrakłoby nam miejsca na samą relację, więc przejdźmy do samego spotkania. Pierwsze osiem minut to zdecydowana dominacja przyjezdnych.

Byli gracze zawierciańskiego klubu Sebastian Danysz i Lesław Kąpa niemiłosiernie nękali bramkarzy Viretu i bardzo szybko gospodarze przegrywali 3:8. Zawiercian przy życiu trzymali jeszcze Krzysztof Kurełek i Łukasz Szymański, a ciężar zdobywania bramek na swoje barki wziął również Igor Zagała.

Nie zmieniało to jednak faktu, że gracze ASPR-u kontrolowali przebieg meczu. Nadzieja na korzystny rezultat dla podopiecznych Krzysztofa Adamuszka pojawiła się już po zmianie stron, gdy Viret - po rzucie Adriana Najucha - zbliżył się na jedną bramkę (22:23 w 41. minucie). Przełom mógł nastąpić 10 minut później, ale kapitalną interwencją popisał się Sławomir Donosewicz. Przy stanie 26:27 najpierw odbił rzut Szymańskiego, a po chwili nie dał się zaskoczyć po dobitce Artura Makaruka. W samej końcówce zawiercian dobili S. Danysz i Łukasz Całujek...

Viret CMC Zawiercie - ASPR Zawadzkie 29:34 (15:18)

Viret CMC: Ratuszniak, Pietruszka - Szymański 8, Zagała 6, Kurełek 6, Karwowski 4, Najuch 2, Salamon 1, Szeląg 1, Migała 1, Kurzawa, Makaruk. Trener: Krzysztof Adamuszek.

ASPR: Donosewicz, Skrzypczyk - Kąpa 7, Całujek 7, Zagórowicz 5, S. Danysz 5, Przybysz 4, Mięsopust 4, Wacławczyk 2, Szulc, M. Morzyk, A. Danysz. Trener: Łukasz Morzyk.

Kary: 8:14 min.

Sędziowały: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka (Kraków).

czytano: 1531 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2017-11-17 23:50:39