• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Akademicy lepsi od Viretu

Strona główna » Aktualności » Akademicy lepsi od Viretu

wielkość tekstu: A | A | A

Nie przez przypadek drużyna z Białej Podlaskiej jest liderem rozgrywek, co dobitnie pokazał mecz w Zawierciu. Jeszcze w pierwszej połowie Viret nawiązał walkę, ale po zmianie stron przyjezdni osiągnęli bezpieczną przewagę. Nie do zatrzymania był białoruski rozgrywający Dzianis Valyntsau, który rzucił aż 13 bramek.

Valyntsau momentami sprawiał takie wrażenie jakby uprawiał inną dyscyplinę sportu, ale przez pierwsze 20-25 minut gospodarze dzielnie walczyli z faworyzowanymi rywalami. Rafał Ratuszniak bronił jak w transie, a ze skrzydła trafiał Artur Makaruk. Gdy rywale odskoczyli na dwa trafienia, do siatki trafili Marceli Migała i Adrian Najuch. Efekt? Po 25 minutach mieliśmy remis - po 11.

Biorąc pod uwagę kadrowe problemy Viretu, to zawodnikom należą się ukłony za ambicję. Gdy zabrakło już sił, rywale bezlitośnie to wykorzystali. W 34. minucie po rzucie Marcina Kurzawy było co prawda jeszcze nie najgorzej (14:17), ale szybko dwa trafienia zanotował skrzydłowy Michał Banaś. Od tego momentu przewaga AZS-u rosła i ostatecznie skończyło się na 10 bramkach różnicy...

Viret CMC Zawiercie - AZS AWF Biała Podlaska 22:32 (12:15)

Viret CMC: Ratuszniak, Buchcic, Koła, Pietruszka - Makaruk 7, Migała 6, Strużyna 3, Szymański 2, Kurełek 2, Najuch 1, Kurzawa 1, Szeląg, Pawlik, Zagała. Trener: Krzysztof Adamuszek.

AZS AWF: Chmurski, Adamiuk, Kozłowski - Valyntsau 13, Warmijak 3, Ziółkowski 3, Stefaniec 3, Kruchkou 3, Banaś 3, Urbaniak 1, Nowicki 1, Kandora 1, Wańkowicz. Trener: Dzmitry Tsikhan.

Kary: 8:6 min.

Sędziowali: Jakub Pach - Piotr Węgrzyn (Bochnia).

czytano: 1332 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2018-01-28 17:04:27