• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Walczyli, ale Olimpia była zbyt mocna

Strona główna » Aktualności » Walczyli, ale Olimpia była zbyt mocna

wielkość tekstu: A | A | A

Zawodnikom Viretu CMC nie można odmówić ambicji, ponieważ długo walczyli z faworyzowanym rywalem. W końcowych minutach Olimpia odskoczyła jednak na bardzo bezpieczną przewagę, którą jeszcze powiększyła...

Przez pierwszy kwadrans utrzymywał się remis, a w tym czasie gospodarze pozwolili sobie m.in. na tak efektowne akcje, jak wrzutka Artura Makaruka do Krzysztofa Kurełka (7. minuta). Regularnie trafiał Łukasz Szymański, ale rywale mieli swoje armaty, Arkadiuszów - Miszkę i Kowalskiego. Ponadto, świetnie między słupkami spisywali się bramkarze obu drużyn - Kamil Buchcic oraz Artur Kot (były zawodnik Viretu, podobnie jak Kowalski, S. Zagała czy Cieniek).

Olimpia wypracowała sobie 3-4 bramki przewagi, ale miejscowi toczyli wyrównany bój do 35. minuty. Chwilę później dwie bramki rzucił Miszka, a w następnej akcji kolejną kontrę wykorzystał bezbłędny Bartosz Jaksik (18:24). Zawiercianie wrócili jeszcze do gry na 12 minut przed końcem meczu. Najpierw trafił Marcin Kurzawa, a następnie ze skrzydła skutecznie rzucił Artur Makaruk (25:29).

Podopiecznym Krzysztofa Adamuszka nie udało się jeszcze bardziej zniwelować przewagi Olimpii, a gracze z Piekar Śląskich rozpoczęli bezlitośnie kontrować miejscowych...

Jakieś plusy? W drużynie seniorów zadebiutowali zdolni juniorzy Viretu CMC - obrotowy Krzysztof Bednarz, skrzydłowy Paweł Wójcik oraz rozgrywający Karol Jagielak. Cała trójka to podopieczni byłego zawodnika Viretu, a obecnie trenera grup młodzieżowych - Marcina Komalskiego.

Viret CMC Zawiercie - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:37 (14:18)

Viret CMC: Ratuszniak, Buchcic, Koła - Szymański 11, Kurełek 4, Kurzawa 3, Makaruk 3, Najuch 3, I. Zagała 2, Bednarz 1, Wójcik, Jagielak, Strużyna, Pawlik. Trener: Krzysztof Adamuszek.

Olimpia: Kot, Zemelka - Jaksik 9, Miszka 6, Kowalski 4, Rosół 4, Cieślik 4, Kotalczyk 3, Ludyga 2, S. Zagała 2, Chromy 1, Cieniek 1, Miłek 1, Czapla. Trener: Sławomir Szenkel.

Kary: 4:6 min.

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów) i Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska).

czytano: 1205 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2018-02-07 21:17:48