• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Viret CMC walczył, ale nie ma punktów

Strona główna » Aktualności » Viret CMC walczył, ale nie ma punktów

wielkość tekstu: A | A | A

Jeszcze na początku drugiej połowy Viret CMC prowadził z faworyzowanym rywalem, ale niestety nie udało się sprawić niespodzianki. Zawodnicy z Przemyśla potwierdzili, że mają kompletną drużynę i zasłużenie są w pierwszej czwórce rozgrywek.

Gospodarze rozpoczęli dosyć słabo. W efekcie po 6 minutach przegrywali już 1:6. W tym fragmencie gry większych problemów ze zdobywaniem bramek nie mieli Maciej Kubisztal czy też Mateusz Nowak.

Sprawy w swoje ręce wzięli jednak skrzydłowi Viretu CMC - Łukasz Szymański i Artur Makaruk. To właśnie po ich rzutach zawiercianie po kwadransie doprowadzili do remisu (8:8), a po chwili Adrian Najuch skutecznym rzutem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wymiana cios za cios trwała do końca pierwszej połowy, a po zmianie stron - konkretnie w 34. minucie - Viret CMC prowadził 20:19, gdy do siatki trafił Krzysztof Kurełek.

Pomimo tego, że na kosmiczny poziom wskoczył Szymański, który w całym meczu rzucił 16 (!) bramek, gospodarzom nie udało się sprawić niespodzianki. Nie pozwolili na to głównie Kubisztal oraz Tomasz Biernat. Ten drugi trafiał w bardzo ważnych momentach i śmiało można go nazwać MVP spotkania.

Gospodarzom nie pomagały też dwuminutowe kary. Niestety, w analogicznych sytuacjach przyjezdni nie byli wykluczani przez sędziów...

Viret CMC Zawiercie - SRS Czuwaj Przemyśl 33:37 (17:17)

Viret CMC: Buchcic, Pietruszka - Szymański 16, Kurełek 5, Najuch 5, Makaruk 4, Zagała 2, Kurzawa 1, Domagała, Jagielak, Mroczkowski, Pawlik, Pleban, Szeląg, Wójcik. Trener: Krzysztof Adamuszek.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec - Kubisztal 11, Biernat 8, Nowak 4, Bajwoluk 4, Puszkarski 2, Stołowski 2, M. Kroczek 2, Obydź 2, Kulka 1, Król 1, Kubik, Kulka, Lew. Trener: Piotr Kroczek.

Kary: 14:10 min.

Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (Kielce).

czytano: 880 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2018-02-17 21:47:37