Jedziemy na Mistrzostwa Polski?

Strona główna » Aktualności » Jedziemy na Mistrzostwa Polski?

wielkość tekstu: A | A | A

AKTUALIZACJA

Jeszcze przed świętami powinno wyjaśnić się czy o awansie do 1/16 finału Mistrzostw Polski zdecyduje losowanie czy dodatkowy mecz z Zagłębiem. O tym zamieszaniu piszemy tutaj -> KOMUNIKAT DOTYCZĄCY DWUMECZU Z MUKS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Poniżej relacja z meczu w Zawierciu:

Takiej końcówki spotkania Viretu CMC i Zagłębia nie wyreżyserowałby sam Alfred Hitchcock. Zawiercianie po dramatycznym boju w ostatnich sekundach wywalczyli awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski!

Pierwszy mecz w Sosnowcu gospodarze wygrali 30:27. 10 bramek w tym spotkaniu rzucił Jan Kosmala, a jedną mniej Kacper Kolano. Superstrzelcy sosnowieckiej drużyny dali się we znaki naszemu zespołowi również w Zawierciu, chociaż kapitalnie między słupkami spisywał się Bartosz Borecki.

Po skutecznych rzutach Kosmali sosnowiczanie prowadzili 6:4, ale już w 16. minucie odpalił Jakub Mroczkowski, który w całym meczu 8 razy pokonywał bramkarzy rywali. Ważne bramki zdobywali także Paweł Wójcik, Damian Domagała czy Gabriel Kałuża. Zaowocowało to kilkoma trafieniami przewagi do przerwy.

Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, ale zawodnicy Zagłębia pokazali charakter. W drugiej połowie zawiercianie prowadzili 2-3 bramkami, a sosnowiczanie nie pozwalali im odskoczyć. Kibice, którzy przez cały mecz wspierali zawierciańską drużynę, zamarli na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu, gdy do siatki trafił obrotowy Dawid Piątek.

Viret CMC prowadził wtedy 26:25, a potrzebował zwycięstwa różnicą trzech trafień (zawiercianie rzucili więcej bramek w Sosnowcu i przy remisowym wyniku dwumeczu, to oni mogli cieszyć się z awansu - dop. red.). W ostatnich sekundach trafił niezawodny Wójcik, ale piłkę mieli jeszcze sosnowiczanie. Zostało 20 sekund.

Zawiercianie zaczęli kryć indywidualnie, a gracze Zagłębia zgubili piłkę! Na bramkę ruszył Bednarz i na 2 sekundy (!) przed końcem został sfaulowany przez Kosmalę. Rozgrywający sosnowiczan zobaczył czerwoną kartkę, a podopieczni Mariusza Szczygła mieli rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Szymaś i trafił, ale... sędziowie nie uznali bramki, ponieważ odgwizdali zakończenie czasu gry i zarządzono powtórkę rzutu karnego. Szymaś znów podszedł do piłki i pokazał, że ma niebywały charakter. Posłał piłkę do siatki i mógł cieszyć się razem z kolegami z wielkiego sukcesu. Viret CMC awansował do 1/16 finału Mistrzostw Polski!

Viret CMC Zawiercie - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 28:25 (15:11)

Viret CMC: Borecki - Mroczkowski 8, Wójcik 7, Szymaś 5, Kałuża 3, Domagała 2, Bednarz 2, Jagielak 1, Burdziński. Trener: Mariusz Szczygieł.

Zagłębie: Nowak, Tomkiewicz - Kosmala 11, Kolano 6, Ciepliński 4, Piątek 3, Sobór 1, Hachul, Jeziorny, Okoń. Trener: Grzegorz Mentel.

Kary: 6:2 min.

Sędziowali: Mirosław Pazur (Ruda Śląska) i Grzegorz Schiwon (Zabrze).

czytano: 1638 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2018-03-29 15:50:57