• 6.04 Grunwald Ruda Śląska 29:26 (wygrana)
  • 13.04 AZS UJK Społem Kielce 29:33 (przegrana)
  • 15.05 PGE VIVE II Kielce 23:28 (przegrana)
  • 18.05 AZS AGH Kraków 32:34 (przegrana)
  • Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Emocjonujący spektakl w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Emocjonujący spektakl w Zawierciu

wielkość tekstu: A | A | A

Kibice nie mogli nudzić się w sobotni wieczór w hali przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu. Zawodnicy Grunwaldu Ruda Śląska prowadzili praktycznie przez cały mecz, ale ostatnie sześć minut należało do zawierciańskich szczypiornistów.

Gospodarze zanotowali słaby początek i rywale to wykorzystali. Przy stanie 2:5 rzut karny Michała Niedźwiedzkiego odbił jeszcze Marcin Pietruszka, ale zawiercianie nie potrafili odrobić strat. Świetne zawody rozgrywał wychowanek Viretu CMC Damian Kapral, który nie dość, że regularnie wpisywał się do protokołu jako strzelec, to jeszcze popisywał się świetnymi podaniami do kolegów z drużyny.

Gdy podopieczni Mariusza Szczygła mieli okazję do tego, by zbliżyć się do rywali, zazwyczaj nie wykorzystywali szans. Tak było przy stanie 7:10, gdy piłki do siatki nie skierowali Paweł Wójcik i Artur Makaruk. Po skutecznym rzucie Wójcika w 25. minucie gospodarze przegrywali już tylko 12:13, ale po trafieniach Kaprala i szybkich kontrach rywali obie drużyny schodziły na przerwę przy rezultacie 13:17.

Po zmianie stron, po rzutach Adam Wiertelorza, gracze z Rudy Śląskiej odskoczyli na pięć trafień (16:21). Zawiercianom udało się odrobić część strat, ale wciąż nie potrafili wyrównać wyniku rywalizacji. Udało się to dopiero w 54. minucie, gdy do siatki trafił niezawodny Marcin Kurzawa. Bohaterami samej końcówki meczu byli jednak skrzydłowi - Wójcik i Makaruk. W ostatnich sześciu minutach gospodarze rzucili sześć bramek, nie tracąc żadnej.

Viret CMC Zawiercie - Grunwald Ruda Śląska 31:26 (13:17)

Viret CMC: Pietruszka - Kurzawa 8, Wójcik 7, Makaruk 7, S. Zagała 6, I. Zagała 3, Bednarz, Matysek, Bednarczyk, Bomba, Burdziński. Trener: Mariusz Szczygieł.

Grunwald: Błaś - Kapral 8, Jałowiecki 4, Wiertelorz 4, Niedźwiedzki 3, Milewski 2, Kurzawa 1, Suchy 1, Pronobis 1, Łukawski 1, Stogowski 1, Walczak, Żurke. Trener: Arkadiusz Miszka.

Kary: 18:12 min.

Sędziowali: Jarosław Budzianowski (Gliwice) i Krzysztof Pytlik (Siemianowice Śląskie)

W przerwie meczu wystąpił zespół cheerleaderek ze Szkoły Tańca OleOla w Zawierciu. Odbyła się także specjalna zabawa dla kibiców. Osoby, które złapały tenisowe piłeczki rzucone przez zawodników Viretu CMC, odebrały zestawy gadżetów od naszych sponsorów (Urząd Miejski w Zawierciu i CMC Poland) oraz voucher do dietetyk Agnieszki Szafrańskiej (Dobry Dietetyk). Nagrody wręczał prezes Viretu CMC - Jan Witkowski.

czytano: 340 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2019-02-09 22:26:53