• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Pogoń lepsza w dwumeczu

Strona główna » Aktualności » Pogoń lepsza w dwumeczu

wielkość tekstu: A | A | A

W meczach barażowych o awans do 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów młodszych Viret CMC Zawiercie przegrał z drużyną SPR Pogoń II 1945 Zabrze.

Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek (21 marca) w Zawierciu. Wynik otworzył Paweł Krawczyk z Pogoni, ale to gospodarze wypracowali sobie kilka bramek przewagi. Świetnie rzucali Damian Domagała i Jakub Mroczkowski, ważne bramki ze skrzydła dołożył Mateusz Lewandowski, a z koła - Błażej Burdziński. Do tego między słupkami efektownie bronił Bartosz Borecki. Tym samym, na 5 minut przed końcem pierwszej połowy, gospodarze prowadzili różnicą czterech trafień.

Podopieczni Arkadiusza Kowalskiego odrobili straty jeszcze przed przerwą, a wypunktowali zawiercian w ostatnich 20 minutach. Niestety, rzuty zawodników Viretu CMC trafiały w słupek lub poprzeczkę albo świetnie bronił Dawid Szczelaszczyk. Po drugiej stronie boiska nie do zatrzymania był natomiast Krawczyk - najskuteczniejszy zawodnik w tym spotkaniu.

Viret CMC Zawiercie - SPR Pogoń II 1945 Zabrze 21:29 (13:13)

Viret CMC: Borecki - Domagała 7, Mroczkowski 5, Burdziński 3, Lewandowski 3, Gajda 2, Bijak 1, Wojsław, Wołek. Trenerzy: Igor Zagała i Mariusz Szczygieł.

SPR Pogoń: Szczelaszczyk, Mazurkiewicz - Krawczyk 12, Ziemba 4, Mucha 3, Wasilewski 3, Zemczak 3, Korus 2, Majewski 1, Kohrs 1, Szymczyk. Trener: Arkadiusz Kowalski.

Kary: 8:4 min.

Sędziowali: Wojciech Bloch (Nakło Śląskie) i Michał Solecki (Tarnowskie Góry)

Rewanż odbył się w piątek (22 marca) w hali Pogoń w Zabrzu. Gospodarze wygrali 39:18. Najwięcej bramek dla naszego zespołu rzucił Damian Domagała (6).

Gratulujemy zawodnikom z Zabrza i życzymy im powodzenia w 1/16 finału MP.

czytano: 731 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2019-03-21 23:49:22