• 6.04 Grunwald Ruda Śląska 29:26 (wygrana)
  • 13.04 AZS UJK Społem Kielce 29:33 (przegrana)
  • 15.05 PGE VIVE II Kielce 23:28 (przegrana)
  • 18.05 AZS AGH Kraków 32:34 (przegrana)
  • Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Koniec zwycięskiej serii

Strona główna » Aktualności » Koniec zwycięskiej serii

wielkość tekstu: A | A | A

Zwycięska seria zawodników Viretu CMC w grupie mistrzowskiej została zastopowana. Po dramatycznym spotkaniu gospodarze przegrali z wiceliderem z Kielc, chociaż jeszcze na 5 minut przed końcem meczu był remis. Niestety, sporo kontrowersyjnych decyzji podjęli sędziowie.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Artura Domagały, który był bardzo mocno zaangażowany w rozwój zawierciańskiej piłki ręcznej. Artur odszedł od nas w minionym tygodniu, a w sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe w Pradłach.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to było bardzo wyrównane. Po 10 minutach zawiercianom udało się odskoczyć na dwie bramki za sprawą Marcina Kurzawy, ale już w 20. minucie trafił Jakub Bulski i mieliśmy remis (10:10). Daniel Boszczyk pewnie wykorzystywał rzuty karne, ale gospodarze odpowiadali trafieniami Kurzawy i Sergiusza Zagały. Po zmianie stron AZS UJK wypracował sobie trzy bramki przewagi. Gospodarze nie mogli znaleźć recepty na skuteczne rzuty z drugiej linii autorstwa Krzysztofa Bernackiego, ale w końcu - również dzięki świetnym interwencjom Marcina Pietruszki - udało im się złapać kontakt. Po rzutach Artura Makaruka i Kurzawy mieliśmy remis 29:29.

Niestety, było też wiele pozasportowych emocji, a sędziowie (Tymoteusz Dobrzański i Wiktor Suchodolski) podjęli sporo kontrowersyjnych decyzji. Trenerzy obu zespołów byli w szoku po niektórych werdyktach. W jednej sytuacji rywal przeszkadzał Makarukowi w rozpoczęciu szybkiej kontry, ale pomimo tego zawiercianie rzucili bramkę. Sędzia odgwizdał natomiast... faul na Makaruku i nie uznał bramki, a przy tym nie odesłał zawodnika z Kielc na dwie minuty kary. Gdy podopieczni Mariusza Szczygła osiągnęli remis, to boisko - ze względu na dyskusyjne dwie minuty kary - musiał opuścić Igor Zagała.

A to tak naprawdę dwie sytuacje z długiej listy kontrowersyjnych decyzji...

Gospodarzy wybiło to z rytmu, ale panujący na boisku chaos nie był komfortową sytuacją również dla zawodników z Kielc. Szkoda tym bardziej, że było to hitowe spotkanie grupy mistrzowskiej.

W końcówce gospodarzom zabrakło też szczęścia, ponieważ po rzutach Pawła Wójcika i S. Zagały piłka odbijała się od słupka. Do tego w kluczowych momentach świetnie bronił bramkarz kielczan - Filip Jastrząb. Ostatecznie kielczanie wygrali 33:29.

Jeżeli chodzi o raport medyczny, to Igor Zagała stracił zęba, a Piotr Szafarczyk doznał urazu kręgosłupa i z hali przy ulicy Blanowskiej zabrała go karetka.

W trakcie spotkania zbierano pieniądze na rehabilitację Karoliny Bebel, 27-letniej zawiercianki, która została ciężko ranna w wypadku samochodowym. W przerwie wystąpiły dziewczęta ze Szkoły Tańca OleOla i podsumowano konkurs dla kibiców, w którym do wygrania były wejściówki do klubu Interfit w Zawierciu oraz gadżety ufundowane przez sponsorów klubu - Hutę CMC Poland w Zawierciu oraz Urząd Miejski w Zawierciu.

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski otrzymał podziękowania za wspieranie rozwoju piłkarzy ręcznych Viretu CMC. Statuetkę wręczył prezes klubu - Jan Witkowski.

Viret CMC Zawiercie - AZS UJK Społem Kielce 29:33 (16:17)

Viret CMC: Pietruszka, Koła, Borecki - Kurzawa 9, S. Zagała 6, Makaruk 6, Bomba 3, Wójcik 3, I. Zagała 2, Merta, Matysek, Żelezik, Bednarz, Mroczkowski, Lewandowski, Pawlik. Trener: Mariusz Szczygieł.

AZS: Jastrząb, Czerwiński - Bernacki 9, Boszczyk 8, Curyło 5, Bulski 4, Szafarczyk 3, Siedlarz 3, Sornat 1, Papaj, Stępnik, Bysiak, Hady, Grzesik, Kość. Trener: Tomasz Błaszkiewicz.

Kary: 16:8 min

Sędziowali: Tymoteusz Dobrzański i Wiktor Suchodolski (Bochnia)

czytano: 292 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2019-04-14 09:31:03