Kalendarz gier
 • 18-09-2021 Viret CMC Zawiercie - MKS Olimpia Piekary Śl. 28:29
 • 25-09-2021 Viret CMC Zawiercie - ASPR Zawadzkie 36:23
 • 2-10-2021 Viret CMC Zawiercie -Unimetal Recykling MTS Chrzanów 36:21
 • 16-10-2021 AZS UJK Kielce - Viret CMC Zawiercie 34:32
 • 23-10-2021 Viret CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz 30:23
 • 30-10-2021 SMS ZPRP Kielce I - Viret Zawiercie 32:32 (3:2)
 • 6-11-2021 Viret CMC Zawiercie - SPR Grunwald Ruda Śląska 41:24
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pierwszą bramkę w historii Viretu rzucił Mariusz Szczygieł.dalej 
 • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR I.dalej 
 • Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej 

Koniec wyjątkowo trudnego sezonu

Strona główna » Aktualności » Koniec wyjątkowo trudnego sezonu

wielkość tekstu: A | A | A

Seniorzy Viretu CMC Zawiercie zakończyli rywalizację w grupie mistrzowskiej II ligi. Podopieczni Mariusza Szczygła zajęli ostatecznie czwarte miejsce, bijąc się o awans do I ligi jeszcze na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. A przecież sezon rozpoczynali po rewolucyjnych wręcz zmianach w składzie. Szkoda kontuzji, które trapiły wielu graczy, bo wynik mógłby być jeszcze lepszy.

Patrząc na problemy, z jakimi klub zmagał się jeszcze rok temu, to 4. miejsce w grupie mistrzowskiej jest na pewno krokiem do przodu.

- Z drugiej strony zarówno ja, jak i moi zawodnicy jesteśmy bardzo ambitni i chcieliśmy zająć jak najwyższą lokatę. Ta czwarta jest najgorszym miejscem dla sportowców, ale po spadku z I ligi skład zespołu bardzo się zmienił. Drużyna jest oparta na wychowankach, a udało nam się wkomponować w zespół Michała Bednarczyka, który ma za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi trener Mariusz Szczygieł.

Warto zauważyć, że z 22 zawodników w kadrze 18 to wychowankowie klubu. Szkoleniowiec podkreśla, że tym samym procentuje szkolenie prowadzone w Szkołach Podstawowych nr 3 i nr 6 w Zawierciu. - Teraz fantastyczną pracę wykonuje również sztab szkoleniowy Fabryki Handballu. Widać ogromny potencjał - mówi trener Szczygieł.

Szkoleniowiec podkreśla, że zespół przed sezonem nie był stawiany w roli faworytów, tymczasem praktycznie do końca sezonu liczył się w walce o awans. Grupę mistrzowską wygrał zespół AZS UJK Społem Kielce, z którym stoczyliśmy dwa niezwykle wyrównane pojedynki. Gdyby nie kontuzje czołowych graczy, to była szansa na to, by pokonać rywali w bezpośrednich meczach.

- W tym sezonie zdecydowanie nie mieliśmy szczęścia, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne - przyznaje trener Mariusz Szczygieł. - Mateusz Bugaj, Michał Bednarczyk i Kuba Szeląg są kontuzjowani od dłuższego czasu. W ostatnich spotkaniach nie mogli zagrać Artur Makaruk oraz Sergiusz Zagała. Nie chcemy jednak gdybać i mówić, co byłoby gdyby wszyscy byli zdrowi. Zawodnicy przez cały sezon bardzo mocno trenowali, a zarząd stworzył do tego odpowiednie warunki. Zespół był bardzo dobrze przygotowany pod względem kondycyjnym, co wiele razy pokazaliśmy w drugich połowach spotkań, często odwracając losy pojedynków. Zawsze graliśmy do końcowej syreny, co docenili nasi kibice, którym w imieniu całej drużyny chciałem bardzo podziękować. Ten doping, który słyszeliśmy podczas spotkań, pokazuje, że piłka ręczna jest w Zawierciu cały czas potrzebna. Ludzie chcą nas oglądać, a my chcemy zapewnić widzom emocjonujące widowiska - podkreśla Mariusz Szczygieł.

W zespole na pewno dojdzie do zmian. - Rozmawiamy z naszymi zawodnikami na temat ich przyszłości, a zapewne nie zabraknie też nowych twarzy. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by przekazać konkretne informacje - podsumował szkoleniowiec.

Skład Viretu CMC w sezonie 2018/2019: Bramkarze: Marcin Pietruszka, Igor Koła, Bartosz Borecki, rozgrywający: Michał Bednarczyk, Marcin Kurzawa, Igor Zagała, Jakub Szeląg, Kasper Bomba, Patryk Merta, Jakub Mroczkowski, Mateusz Bugaj, Kamil Pleban, Jakub Bijak, skrzydłowi: Artur Makaruk, Daniel Pawlik, Paweł Wójcik, Mateusz Lewandowski, Sergiusz Zagała, obrotowi: Krzysztof Bednarz, Daniel Matysek, Błażej Burdziński, Karol Żelezik.

Trener: Mariusz Szczygieł

Kierownik: Rafał Burdziński

Fizjoterapeuta: Michał Leśniak

Prezes: Jan Witkowski

Wiceprezesi: Mariusz Woźniak i Tomasz Wojtaszczyk

Najlepsi strzelcy: Marcin Kurzawa (139 bramek w 22 spotkaniach), Michał Bednarczyk (103 bramki w 15 spotkaniach), Artur Makaruk (95 bramek w 20 meczach), Paweł Wójcik (92 trafienia w 22 spotkaniach)

Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które nas wspierają:

Sponsorzy: CMC Poland, Urząd Miejski w Zawierciu, Harsco, Interfit Club Zawiercie

Klub 100 Partnerów: Aminoland - suplementy i odżywki w Zawierciu, MM System - Marcin Mikrut w Zawierciu (instalacje elektryczne), MaZo Kreacja - Szwalnia Kreatywna w Zawierciu, Hotel Fajkier Wellness&SPA w Lgocie Murowanej, Poradnia Dobry Dietetyk Agnieszki Szafrańskiej, Biuro Podróży Robinson w Ogrodzieńcu, Firma turystyczno - przewozowa Albatur Grzegorz Bryła, Restobar Przystanek w Zawierciu, Centrum Fizjoterapii FIZJO-MET w Zawierciu, Zajazd Biała Skała w Zawierciu - Karlinie, Quest Car w Zawierciu

Podziękowania kierujemy również do: Fabryki Handballu, Szkoły Tańca OleOla w Zawierciu, Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu

czytano: 1357 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2019-05-22 10:24:44

KLUB SPORTOWY VIRET CMC ZAWIERCIE
UL. BLANOWSKA 40/OSiR, 42-400 ZAWIERCIE

tel.: 32 67 016 78
e-mail: viret.zawiercie@o2.pl

 • img_1670867
 • img_1665867
 • img_1660867
 • img_1658867
 • img_1657867
Oficjalna strona Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie. Zapraszamy do zapoznania się z kadrą zespołu, aktualnymi wydarzeniami oraz historią klubu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna