• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Dramatyczny bój z Zagłębiem

Strona główna » Aktualności » Dramatyczny bój z Zagłębiem

wielkość tekstu: A | A | A

W tym meczu było wszystko: efektowne bramki, świetne interwencje bramkarzy, czerwone kartki... Po dramatycznym spotkaniu Viret CMC Zawiercie uległ przed własną publicznością Zagłębiu Sosnowiec 35:36. Losy spotkania ważyły się do ostatniej akcji.

Dobra gra w obronie i rzuty Mateusza Czapli sprawiły, że po 5 minutach gospodarze prowadzili 5:3. Sosnowiczanie utrzymywali dystans, dzięki trafieniom najlepszego strzelca rozgrywek Macieja Chromego oraz Łukasza Szlingera. Ten drugi niestety nie dokończył spotkania z powodu kontuzji nosa.

Viret CMC przycisnął mocniej jeszcze przed upływem 20 minut gry, kiedy to po akcjach Pawła Wójcika i Kacpra Cegłowskiego na tablicy pojawił się wynik 14:10. Później trwała wymiana ciosów, chociaż trzeba zaznaczyć, że podopieczni Mariusza Szczygła mieli znakomity początek drugiej odsłony, gdy wypracowali sobie 5 bramek przewagi (24:19). Trafiali wówczas Jakub Szeląg, Sergiusz Zagała oraz Czapla.

Od tego momentu coś zacięło się w zawierciańskiej machinie i rywale, m.in. po cennych trafieniach Łukasza Płonki, odwrócili losy meczu. W 47. minucie prowadzili bowiem 29:26.

Viret CMC wrócił do gry za sprawą fenomenalnego Filipa Jarosza, który odbijał bardzo trudne rzuty. W 52. minucie trafił Artur Makaruk i to gospodarze wygrywali 30:29. W samej końcówce ciężar zdobywania bramek dla Viretu CMC wzięli na siebie S. Zagała i Marcin Kurzawa, ale po drugiej stronie boiska wciąż skuteczny był Płonka.

Decydujący cios zadał jednak reżyser gry Zagłębia Arkadiusz Kowalski. Zawiercianie mieli jeszcze jedną szansę na 30 sekund przed końcową syreną, ale nie oddali rzutu.

Viret CMC Zawiercie – MUKS Zagłębie Sosnowiec 35:36 (21:19)

Viret CMC: Jarosz, Aronik - S. Zagała 10, Czapla 6, Kurzawa 4, Kapral 3, Wójcik 3, Szeląg 2, Cegłowski 2, Merta, Matysek, Pawlik, Bednarczyk, Bomba. Trener: Mariusz Szczygieł.

Zagłębie: Ratuszniak, Mentel - Płonka 10, Kowalski 6, Chromy 6, Fidyt 5, Szlinger 4, Biernacki 3, Bujoczek 1, Migała 1, Solecki, Postawa, Liwocha, Popczyk, Namyslo, Tomkiewicz. Trener: Grzegorz Mentel.

Czerwone kartki: Cegłowski (faul, 30. minuta), I. Zagała (gradacja kar, 58. minuta)

Kary: 16:8 min.

Sędziowały: Aleksandra Pytlik (Siemianowice Śląskie) i Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska)

czytano: 1460 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2019-10-16 22:33:29