• 15-03-2020 15:00 Viret CMC Zawiercie MUKS Zagłębie Sosnowiec (przełożony!)
  • Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Wygrywamy na wyjeździe

Strona główna » Aktualności » Wygrywamy na wyjeździe

wielkość tekstu: A | A | A

To nie był łatwy mecz, ale spodziewaliśmy się, że rywalizacja w grupie mistrzowskiej będzie bardzo zacięta. Tym razem drużynie prowadzonej przez trenera Mariusza Szczygła udało się wywalczyć cenną wygraną w wyjazdowej potyczce z NLO SMS II Kielce.

W barwach gospodarzy wystąpił m.in. nasz wychowanek i reprezentant Polski juniorów Damian Domagała (2 bramki w całym meczu), a kadrowiczów było zdecydowanie więcej... Nie minęło 10 minut, gdy trafił Dawid Ruhnke i kielczanie prowadzili już 6:2. Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie zabrali się jednak za odrabianie strat. Po kwadransie - i trafieniach Marcina Kurzawy i Kacpra Cegłowskiego - zawiercianie wyszli na prowadzenie, które udało się jeszcze powiększyć w końcówce pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisywał się wówczas Jakub Szeląg.

Po zmianie stron ambitni gospodarze byli bardzo blisko odrobienia kilku bramek straty. Zbliżyli się na dystans jednego trafienia, ale na więcej nie pozwolił im Filip Jarosz. W samej końcówce bardzo ważną bramkę zdobył Paweł Wójcik i to Viret CMC zgarnął ostatecznie pełną pulę.

NLO SMS II Kielce - Viret CMC Zawiercie 28:30 (12:17)

Viret CMC: Jarosz, Aronik - Kurzawa 8, Wójcik 5, Makaruk 5, Czapla 3, Szeląg 3, Cegłowski 3, I. Zagała 2, Bednarczyk 1, Matysek, Merta, Kapral, Pawlik, Niedźwiedzki, Bomba. Trener: Mariusz Szczygieł.

czytano: 361 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2020-03-08 19:06:14