• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Pokazaliśmy charakter

Strona główna » Aktualności » Pokazaliśmy charakter

wielkość tekstu: A | A | A

Trener Viretu CMC Mariusz Szczygieł mógł odetchnąć z ulgą. Zawiercianie wygrali ostatecznie z drużyną AZS UJK Kielce po szalenie emocjonującym spotkaniu i rzutach karnych. Co powiedział szkoleniowiec po pojedynku? Przeczytajcie naszą rozmowę.

Zobaczyliśmy kolejny dreszczowiec. Gdy zespół tracił do rywali 7 bramek, to trudno było myśleć o punktach, tymczasem zespół znów pokazał charakter.
Gra się do końca i to podkreślałem w rozmowach z moimi zawodnikami. AZS UJK to zespół, który ma więcej doświadczenia i jest bardzo solidny. Źle rozpoczęliśmy to spotkanie i o ile opanowaliśmy sytuację około 20. minuty, to później przeciwnicy wykorzystali nasze proste błędy. Przy rezultacie 12:17 do przerwy wiadomo, że do rozegrania jest jeszcze druga połowa. Dobrze znam swój zespół i wiedziałem, że na pewno ruszymy w pogoń.

W 44. minucie Viret CMC przegrywał jednak 7 bramkami, a czerwoną kartkę zobaczył Marcin Kurzawa.
Nie da się ukryć, że nie układało się to po naszej myśli. Doszły kary dla naszych zawodników, ale zmieniliśmy system obrony i między 50 a 57. minutą rzuciliśmy 7 bramek, a rywale jedną. To był ten moment. W ostatniej minucie było nerwowo, ale utrzymaliśmy remis. W rzutach karnych świetnie spisali się nie tylko nasi bramkarze, ale także zawodnicy, którzy trafiali do siatki. Zespół zostawił na boisku mnóstwo zdrowia, by wygrać. Pokazaliśmy charakter, chociaż było widać, że nam nie idzie. Mam nadzieję, że spotkanie podobało się kibicom.

Niektórzy mogli obawiać się zawału serca…
Taki jest sport. Dwa cenne punkty zostały w Zawierciu i przybliżają nas do wyższych lokat w tabeli.

czytano: 113 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2020-12-08 19:01:31