• Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej

Nie było momentu zwątpienia

Strona główna » Aktualności » Nie było momentu zwątpienia

wielkość tekstu: A | A | A

Kapitan Viretu CMC Zawiercie Igor Zagała odegrał kluczową rolę w starciu z AZS-em UJK Kielce. To on w decydującym momencie wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. Jak skomentował to, co działo się w niedzielnym meczu?

Nie szło wam w tym spotkaniu. Długo staraliście się o to, by nawiązać walkę. Co po takim spotkaniu może powiedzieć kapitan?
Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, a przypominam, że jesteśmy beniaminkiem. Każde spotkanie kosztuje nas dużo zdrowia, a kwestia punktów w większości pojedynków rozstrzyga się w ostatnich 10 minutach. Wtedy, gdy ogromną rolę odgrywają głowa i wydolność. W meczu z rywalami z Kielc mieliśmy dużo szczęścia, ale to szczęście sprzyja lepszym. Od razu dodam, że mówię to nawet przy okazji pechowych porażek, gdy to rywale wygrywają.

Pokazaliście, że gdy nie idzie, to cały czas szukacie lepszych rozwiązań. 10 bramek rzucili obrotowi. Ty sześć, a Adrian Danysz 4. Współpraca z kołem to był klucz do wygranej?
To funkcjonowało. Gdy rywale wychodzili do chłopaków w okolice 8-9 metra, to zrobiło się więcej miejsca. Ja akurat otrzymałem sporo piłek od mojego brata Sergiusza. Jesteśmy zgrani, rywale na nim „siedzieli” i wiedziałem, że te piłki dostanę. Pozostawało trafić, ale na szczęście skuteczność była niezła (Igor zamienił na bramki wszystkie rzuty - dop. red.).

Był jakiś moment zwątpienia w tym spotkaniu?
Gdybyśmy mieli taki moment, to nie wygralibyśmy tego meczu. Gram już kilkanaście lat w piłkę ręczną i widziałem różne sytuacje. U mnie nie ma już takich momentów zwątpienia. 16 minut to bardzo dużo czasu na odrobienie kilkubramkowej straty (śmiech).

czytano: 203 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2020-12-09 08:27:49