Kalendarz gier
 • 18-09-2021 Viret CMC Zawiercie - MKS Olimpia Piekary Śl. 28:29
 • 25-09-2021 Viret CMC Zawiercie - ASPR Zawadzkie 36:23
 • 2-10-2021 Viret CMC Zawiercie -Unimetal Recykling MTS Chrzanów 36:21
 • 16-10-2021 AZS UJK Kielce - Viret CMC Zawiercie 34:32
 • 23-10-2021 Viret CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz 30:23
 • 30-10-2021 SMS ZPRP Kielce I - Viret Zawiercie 32:32 (3:2)
 • 6-11-2021 Viret CMC Zawiercie - SPR Grunwald Ruda Śląska 41:24
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Pierwszą bramkę w historii Viretu rzucił Mariusz Szczygieł.dalej 
 • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR I.dalej 
 • Nazwa "VIRET" wzięła się od pierwszych liter nazw firm, które zakładały klub: "VIG", oraz "RETURN".dalej 

Zespół pokazał, że jest mocny psychicznie

Strona główna » Aktualności » Zespół pokazał, że jest mocny psychicznie

wielkość tekstu: A | A | A

W tej chwili mamy tyle punktów, że spokojnie możemy przygotowywać się do drugiej rundy. Jestem zadowolony z postawy zespołu, ponieważ nikomu nie odpuściliśmy, zawsze walczyliśmy do końca - podkreśla trener Viretu CMC Zawiercie Mariusz Szczygieł. Przeczytajcie całą rozmowę.

5 wygranych spotkań w pierwszej rundzie I ligi. To dobry start w wykonaniu beniaminka?

Myślę, że moglibyśmy być wyżej w tabeli. Tak naprawdę mamy tyle samo punktów, co siódma (Olimpia Medex Piekary Śląskie) i ósma drużyna w tabeli (AZS UJK Kielce), a zarówno z jednym, jak i z drugim zespołem stoczyliśmy bardzo wyrównane boje. Przed nami są też m.in. rywale z Końskich i Chrzanowa. Z pierwszymi przegraliśmy jedną bramką, a z drugimi wygraliśmy jednym trafieniem. To pokazuje, że ta liga jest bardzo wyrównana, a w każdym meczu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym. Nie ma w tych rozgrywkach zespołu, który byłby bez porażki. 

Trener jest zadowolony?

W tej chwili mamy tyle punktów, że spokojnie możemy przygotowywać się do drugiej rundy. Jestem zadowolony z postawy zespołu, ponieważ nikomu nie odpuściliśmy, zawsze walczyliśmy do końca. Były też spotkania, w których ktoś mógłby powiedzieć, że nie mamy już szans na punkty, tymczasem ruszaliśmy w pogoń i potrafiliśmy wygrać. Zespół pokazał, że jest mocny psychicznie.

Po przerwie zimowej Viret CMC będzie mocniejszy?

Na pewno wyciągniemy wnioski z tych spotkań, w których nie udało nam się zdobyć punktów. Wydaje mi się, że będziemy prezentować się jeszcze lepiej, ponieważ zawodnicy będą bardziej zgrani. Wiadomo w jakich trudnych czasach żyjemy i na pewno ważne będzie to, by nic nie zahamowało naszych przygotowań. My mieliśmy taką sytuację, że na przełomie października i listopada wielu zawodników było na zwolnieniach lekarskich i nie chodzi tu tylko o koronawirusa. Podobne sytuacje miały jednak też inne zespoły. W tej chwili dołączyła do treningów grupa zawodników z młodszych roczników, cały czas rozwijają się też gracze z drugiej drużyny, którzy rywalizują w III lidze. Zmierza to w dobrym kierunku.

O tym wiele nie pisaliśmy, ale przed samym początkiem rozgrywek, ze względu na poważną kontuzję, wypadł jeden z rozgrywających - Karol Put.

Na pewno nie była to dla nas wszystkich, w tym szczególnie dla Karola, komfortowa sytuacja, ale zespół poradził sobie. Karol, podobnie jak inni zawodnicy sprowadzeni przed sezonem, był dopasowywany do naszej koncepcji gry. Na pewno wpłynęło to na nasze plany, ale taki jest sport, było to niezależne od nas. Mamy bardzo wartościowych zawodników na tej pozycji - Damiana Kaprala i Marcina Kurzawę, a Karol w tej chwili wraca do zdrowia. Jest po operacji i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Trzymamy za niego kciuki i czekamy na jego powrót.

Jaki jest plan przygotowań do drugiej rundy?

Po świętach odbędą się jeszcze zajęcia, ale będzie to bardziej roztrenowanie. Wracamy do treningów 4 stycznia. Mamy w planach dwa turnieje towarzyskie, w tym w Wieluniu. Chcemy optymalnie przygotować się do walki w II rundzie.

Foto: Paula Sobota/Miasto Zawiercie

czytano: 193 razy

autor: viretzawiercie.pl

data dodania: 2020-12-22 20:53:32

KLUB SPORTOWY VIRET CMC ZAWIERCIE
UL. BLANOWSKA 40/OSiR, 42-400 ZAWIERCIE

tel.: 32 67 016 78
e-mail: viret.zawiercie@o2.pl

 • img_1670867
 • img_1665867
 • img_1660867
 • img_1658867
 • img_1657867
Oficjalna strona Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie. Zapraszamy do zapoznania się z kadrą zespołu, aktualnymi wydarzeniami oraz historią klubu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna